Kochani Rodzice, Przyjaciele i nasi Sponsorzy serdecznie dziękujemy Wam za wsparcie, pomoc i zaangażowanie przy organizacji obozu. Wasza pomoc jest nieoceniona. Dzięki Wam nasz obóz mógł dojść do skutku i sprawić, że dzieciaki mogły spędzić fantastyczny tydzień. Wszak jak pisał Janusz Korczak „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”.
Składamy ogromne podziękowania dla wszystkich zaangażowanych w organizację obozu.

Największe podziękowania jednak kierujemy do uczestników naszego obozu – dzieciaków, które wzięły w nim udział, dzięki którym ten tydzień był dla nas ogromną przygodą, dzięki którym mogliśmy spędzić niezapomniany tydzień. To dzięki Wam i Waszemu zaangażowaniu możemy napisać – była ogromna MOC!!! Dziękujemy za okazane zaufanie i do zobaczenia na kolejnych obozach.

Przez cały czas trwania naszego obozu w miejscowości Wiele towarzyszyły nam wyjątkowa energia, duuuużo endorfin i moc atrakcji.
Program obozu obejmował zajęcia ze strzelania, wspinaczki, żeglarstwa, nurkowania oraz mnóstwa przeróżnych zajęć integrujących naszą grupę wspaniałych dzieciaków. Urocza okolica, przepiękny las i fantastyczne jezioro, nad którym był rozbity nasz obóz sprawiły, że dzieciaki zapamiętają na długo te wakacje.

Na początku obozu uczestnicy przybrani w barwy wojenne przeszli obozowy chrzest bojowy. Później były już tylko same atrakcje.
Przejechaliśmy mnóstwo kilometrów rowerami, niestraszne były nam kałuże i inne przeszkody na trasach.
Nasi instruktorzy udzielili niezbędnych informacji dzieciakom i przygotowali je do nurkowania w jeziorze, a także bezpiecznie przeprowadzili nurkowania, podczas których wszyscy widzieli taaaaakie ryby, o jakich wędkarze tylko marzą.
Przyjemnie ciepła woda w jeziorze sprzyjała również kąpielom wodnym, z których bardzo chętnie korzystaliśmy.
Uczestnicy naszego obozu nauczyli się wiązać węzły żeglarskie, wiedzą co to jest „ósemka”, a co to „wyblinka”, a także mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności podczas prawdziwego żeglowania.
Dzieciaki poznały także rodzaje lin i karabinków używanych we wspinaczce. Wiedzą, jak ważne jest bezpieczeństwo. Potrafią asekurować siebie i partnerów wspinaczki.
Wieczorne podchody, gry zespołowe i zabawy na powietrzu, turnieje strzeleckie (spokojnie – używaliśmy tylko bezpiecznej broni laserowej) sprawiały, że dzieciaki nie miały czasu na nudę – wszyscy bawiliśmy się wyśmienicie.
Wspólny spływ kajakami, mimo nie do końca sprzyjającej pogodzie, przyniósł wiele frajdy i przyjemnego zmęczenia.

Pod okiem instruktorów dzieciaki nauczyły się, jak rozpalić ognisko metodami tradycyjnymi.
Ogniska łączą ludzi, a wspólne śpiewanie integruje. Letnie wieczory przy ognisku na obozie spędzaliśmy razem z przyjaciółmi, bez telefonów, pośpiechu i bez stresu. Śpiewom przy ognisku przy dźwiękach gitar i poznawaniu nowych piosenek do późnej nocy nie było końca.

Wśród całej masy zabaw i przyjemności znaleźliśmy także czas na zajęcia z udzielania pierwszej pomocy. Bezpieczne dzieci to szczęśliwe dzieci (rodzice również) ;-).
Ilość atrakcji można by wymieniać bez końca.
Nasi dzielni uczestnicy otrzymali medale za fantastyczną rywalizację i udział fair play w grach i zabawach zorganizowanych przez naszą fundację.
To był tydzień pełen wrażeń, integracji, pozytywnych emocji i przyjaźni. I baaaardzo nam się tu wszystkim podobało.

Galeria zdjęć poniżej pokaże Wam (nie)Wiele, ponieważ co się wydarzyło w Vegas, zostaje w Vegas 😉